Sport

Medalowa inaguracja MKS STAL sezonu biegów przełajowych

• 2012-03-06
      3 marca w zawodami Grand Prix Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zainaugurowano w Krakowie sezon biegów przełajowych w Polsce. Na starcie stanęło kilkuset zawodniczek i zawodniczek z kilkudziesięciu ośrodków lekkoatletycznych w Polsce, w tym trzy lekkoatletki MKS Stal Nowa Dęba: Marcelina Serafin,Katarzyna Wojciechowska oraz Katarzyna Serafin. Najlepiej spisała się Marcelina Serafin,która zajęła drugie miejsce w biegu na dystansie 850 m młodziczek. Marcelina do ostatnich metrów toczyła zaciętą walkę o zwycięstwo z reprezentantka Victorii Stalowa Wola Oliwią Pakułą jednak specjalizująca się w biegu na dystansie 300m zawodniczka ze Stalowej Woli okazała się minimalnie szybsza. W biegu tym wystartowała również inna nasza młodziczka Katarzyna Serafin ,która zajęła 12 miejsce. Kasia Wojciechowska wystartowała na dystansie 2700 metrów i również stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce wśród juniorek młodszych. W najbliższy weekend odbędą się w Stalowej Woli bardzo silnie obsadzone Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych w których wystartuje tym razem większa grupa kilkunastu zawodników z Nowej Dęby.