Sport

  • 2007-11-27

Prezes Polskiego Związku Badmintona w Nowej Dębie

Uczestnicy spotkania w Widełce
Uczestnicy spotkania w Widełce
Nowodębska delegacja na spotkaniu
Nowodębska delegacja na spotkaniu
Z.Żołądź w parze deblowej z prezesem M.Mirowskim w trakcie symbolicznego pojedynku
Z.Żołądź w parze deblowej z...

W dniach 22-23 listopada 2007 r. gościł z roboczą wizytą na Podkarpaciu Prezes Polskiego Związku Badmintona dr Michał Mirowski.

Podczas pierwszego dnia wizyty w Widełce k/Kolbuszowej, w obiektach Zespołu Szkół, którego dyrektorem i jednocześnie sekretarzem Podkarpackiego Związku Badmintona jest Mirosław Karkut, spotkał się z działaczami i trenerami badmintona podkarpackich klubów. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy szkół, którzy wspierają rozwój tej pięknej dyscypliny sportowej. Naszą gminę na spotkaniu reprezentowali: Wojciech Serafin – Przewodniczący Rady Miejskiej, Zygmunt Żołądź – zastępca burmistrza, Krzysztof Michałów - prezes MKS "Stal", Zygmunt Kamiński - prezes sekcji badmintona, Antoni Malcharek - trener i twórca sekcji badmintona w Nowej Dębie oraz Adam Bunio - trener sekcji badmintona w MKS "Stal" i jednocześnie wiceprezes ds. sportowych Podkarpackiego Związku Badmintona.

W swoim wystąpieniu dr Michał Mirowski przedstawił strategię działania Związku na najbliższe lata. Zapoznał zgromadzonych z sukcesami reprezentantów Polski, podkreślając ich wysokie miejsca w światowej elicie. Wysokie miejsca w rankingach światowych i europejskich powinny być przepustką w roku 2008 na olimpijskie korty w Pekinie.

W imieniu gospodarzy dokonania i dorobek podkarpackiego badmintona przedstawił Adam Bunio. Podczas merytorycznej dyskusji, która była prowadzona do późnych godzin nocnych, zostały ustalone wspólne działania i projekty służące rozwojowi dyscypliny na Podkarpaciu i w Polsce. Wstępnie został uzgodniony m. in. projekt rozwoju systemu szkoleniowego kadry trenerskiej w Polsce, a w nim powstanie ośrodka szkoleniowego dla południowo – wschodniej Polski na Podkarpaciu.

W drugim dniu wizyty dr Michał Mirowski wraz z prezesem Podkarpackiego Związku Badmintona Krzysztofem Ostrowskim i wiceprezesem ds. sportowych Adamem Bunio zostali przyjęci przez Bogdana Rzońcę - Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego. Spotkanie trwające ok. 40 minut przebiegało w atmosferze wzajemnego zrozumienia oraz deklaracji jeszcze głębszej współpracy na linii Podkarpacki Związek Badmintona – Zarząd Województwa - Polski Związek Badmintona w Warszawie.

W drodze powrotnej do Warszawy prezes Mirowski zatrzymał się w Nowej Dębie gdzie odbył wspólny trening z badmintonistami Stali Nowa Dęba. Prezes Mirowski (były zawodnik, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski) jako, że jeszcze czynnie uprawia badminton, był wartościowym sparingpartnerem i wspólnie z trenerem A. Bunio rozegrał zacięty pojedynek deblowy z dużo młodszymi zawodnikami drugoligowej „Stali”.

 

Należy podkreślić fakt, że sekcja badmintona, jako jedyna działająca w MKS "Stal" w Nowej Dębie dostąpiła nie lada zaszczytu goszczenia Prezesa Polskiego Związku Sportowego, który wizytował trening klubu i to do tego w tak czynny sposób, jak uczynił to w piątkowe popołudnie prezes Polskiego Związku Badmintona. Warto w tym miejscu dodać, że prezes Mirowski w ciągu ostatnich trzech lat gościł w Nowej Dębie po raz drugi i jak do tej pory jest jedynym Prezesem Polskiego Związku Sportowego, który odwiedził Nową Dębę. Świadczy to jednoznacznie o wysokiej pozycji nowodębskiego badmintona w hierarchi krajowej.

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS