Sport

  • 2012-02-03

Wyniki zawodów pływackich

W ostatni dzień przed zimowym wypoczynkiem, dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i średnich z gminy Nowa Dęba uczestniczyła w zawodach pływackich organizowanych na pływalni SOSiR.


Ponad 170 uczniów rywalizowało w wyścigach na dystansie 25m (najmłodsi) oraz 50 metrów stylem dowolnym. Zawody zakończyła sztafeta, w której zmierzyły się 6 osobowe mieszane drużyny chłopców i dziewcząt z nowodębskich gimnazjów. W rywalizacji zwyciężyło Gimnazjum nr 1w Nowej Dębie

W biegach indywidualnych rywalizowali uczniowie poszczególnych klas począwszy od klasy II szkoły podstawowej poprzez wszystkie roczniki gimnazjum, skończywszy na szkołach średnich. W sumie rozegrano ponad 34 wyścigi na wszystkich dystansach. Zdobywcy czołowych lokat otrzymali dyplomy i medale.


Zawody przygotowali instruktorzy nauki pływania i ratownicy SOSiR przy znacznym udziale wolontariuszy Drużyny WOPR nr 4 z Nowej Dęby oraz niezbędnej pomocy nauczycieli wychowania fizycznego. Wszystkim uczestnikom, sędziom, ratownikom, instruktorom, nauczycielom w imieniu organizatorów składam podziękowania.


Adam Szurgociński

Dyrektor SOSiR

Zobacz wyniki zawodów

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS