Sport

Turniej łuczniczy dla dzieci

  • 2011-09-05

Już w najbliższą niedzielę 11 września 2011 r., o godzinie 11:00 na terenie boiska ORLIK przy Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbędzie się 1 Amatorski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego dla Dzieci.

Turniej skierowany jest do dzieci Szkół Podstawowych klasy 3 - 6 z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Patronat nad Turniejem objął Poseł na Sejm RP Pan Mirosław PLUTA, który jednocześnie ufundował atrakcyjne nagrody dla zwycięzców Turnieju Łuczniczego. Zgłoszenia do udziału w Turnieju należy składać w dniu turnieju lub telefonicznie na nr 608-383-180. Dzieci zgłoszone do zawodów muszą być pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

Organizator zapewnia sprzęt w postaci łuków tradycyjnych marki SAMICK POLARIS z celownikiem i podstawką. Zakup łuków był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Tarnobrzeskiego.

Zawodnicy mogą korzystać z własnego sprzętu łuczniczego z zachowaniem zasady, iż uczestnik musi posiadać bezwzględnie łuk tradycyjny z celownikiem i podstawką na strzałę (łuki bloczkowe nie będą dopuszczone); Turniej będzie rozgrywany na dwóch torach jednocześnie w trakcie którego zostaną rozegrane dwie serie po 5 strzałów na odległości: 1 - 15 m, 2 - 10 m. Czas na wystrzelenie 5 strzał wynosi 7 minut w każdej serii.

O ostatecznym wyniku zadecyduje suma uzyskanych punktów w dwóch seriach (max. pkt do uzyskania = 100) W przypadku takiej samej ilości punktów decydujących o zajęciu miejsc 1-3 zostanie rozegrana seria 3 po 5 strzałów dla każdego zawodnika z odległości 10 m. Szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie internetowej organizatora (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Pogoń Nowa Dęba): www.pogon-nowadeba.futbolowo.pl

M. Ostapko

Promocja

Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

(PG/PA)

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS