Sport

• 2011-08-31

Kibicujemy naszemu chodziarzowi

Grzegorz Sudoł podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polskiw chodzie sportowym w Nowej Dębie.
Grzegorz Sudoł podczas...

Pochodzący z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł, wicemistrz Europy w chodzie na 50 km, w nocy z piatku na sobotę naszego czasu wystartuje na tym samym dystansie podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w koreańskim Daegu.

Start wychowanka Stali Nowa Dęba to jedna z największych szans medalowych reprezentacji Polski. W 2010 r. podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Barcelonie, Sudoł zdobył srebrny medal na swoim koronnym dystansie - 50 km.

Jak dotąd w Korei polscy sportowcy zdobyli tylko jeden medal - złoto w skoku o tyczce zdobył Paweł Wojciechowski. Inni zawodnicy mający poważne szanse medalowe - m.in. medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Anna Rogowska, Monika Pyrek, Piotr Małachowski czy Marcin Lewandowski  zajęli miejsca poza podium.

Zachęcam wszystkich mieszkańców Nowej Dęby i całego regionu do kibicowania naszemu zawodnikowi - mówi burmistrz Wiesław Ordon. Niewielu zawodników z naszego regionu osiąga największe sukcesy na najważniejszych imprezach sportowych, a Grzegoorz Sudoł już nie raz udowodnił, że jest jednym z najlepszych chodziarzy na świecie. Gorąco trzymamy kciuki za jego sukces na mistrzostwach w Daegu - podkreśla burmistrz Ordon.

Grzegorz Sudoł wystartuje do pięćdziesięciokilometrowego chodu w nocy z piątku na sobotę o godz. 1:00. Transmisja na żywo m.in. na antenie stacji TVP Sport oraz Eurosport.