Sport

Sport w okresie 50-lecia Nowej Dęby

  • 2011-04-15

 
   Pod takim hasłem SOSiR z okazji 50 rocznicy nadania praw miejskich Nowej Dębie przygotowuje wystawę fotograficzną. W okresie 50 lat w Nowej Dębie a wcześniej w Osiedlu Dęba, wielu ludzi było zaangażowanych w uprawianie i rozwój sportu. Istniały sekcje bokserska, motocrossu, piłki nożnej, siatkówki. Wiele z tych zdarzeń zostało uwiecznionych na kliszach fotograficznych. Chcemy przypomnieć mieszkańcom tamte wydarzenia.
 
   Zwracam się z prośbą do mieszkańców Nowej Dęby o wypożyczenie zbiorów fotograficznych dla potrzeb organizacji wystawy. Wszystkie wypożyczone fotografie, za zgodą autorów zostaną skopiowane i przetworzone, następnie zwrócone właścicielom.
 
   Fotografie mogą dotyczyć imprez sportowych, rekreacyjnych, turystycznych organizowanych na terenie Nowej Dęby od lat powojennych do czasów obecnych. Jednocześnie zapraszam do współpracy zawodników, trenerów, działaczy i pasjonatów sportu w przygotowaniu i realizacji wystawy.
 
   Fotografie lub inne pamiątki sportowe przyjmowane będą w budynku krytej pływalni SOSiR ul. Kościuszki 14 w godzinach 700 – 1530 począwszy od dnia 15 kwietnia 2011 r.
 

Adam Szurgociński, Dyrektor SOSiR

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS