Sport

Pierwsza Kolejka Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej za nami

• 2010-10-07
   Futsalowe show wystartowało punktualnie o 17, w dniu 5-ego października. Rundę jesienną otworzył pojedynek drużyn TURBO BANDA i FB DESIGN. Początek spotkania był bardzo wyrównany i zapowiadało się, że mecz będzie bardzo zacięty. Pierwsza bramka padła ze strony grających w żółtych koszulkach reprezentantów Turbo Bandy. Chłopaki z FB Design starali się nadrabiać straty i po pierwszej połowie przegrywali niewielką różnicą dwóch bramek 1:3. Po przerwie Turbo Banda zdystansowała swoich rywali, wygrywając 7:3. Schodząc do szatni kapitan drużyny FB DESIGN Paweł Kopeć tłumaczył porażkę brakiem czołowych zawodników. Przyznał także, że w tym meczu jego drużyna grająca w biało-zielonych strojach była słabsza kondycyjnie.

W drugim spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły dwie mocne i wyrównane drużyny PUB 79 (czarne stroje) i TYTAN (zielono-żółte). Strzałów i akcji pod bramką było bardzo dużo jednak w całym meczu padły tylko dwa gole w efekcie czego oba składy podzieliły się punktami (1:1). - Tworzymy zupełnie nowy skład, jeszcze musimy się „dotrzeć” -  tak komentował wynik pojedynku Dawid Zawrotniak z PUB 79. Z wyniku zadowolony był Łukasz Rachwał reprezentant TYTANÓW. - Obawialiśmy się tego spotkania gdyż na początku nie było pełnego składu, ale na szczęście na czas przyjechał nasz bramkarz, później kolejny zawodnik i jakoś się to potoczyło.

Podczas trzeciego starcia zgromadzeni na hali kibice byli świadkami festiwalu bramek. Weterani z DEZAMETU piękną grą techniczną rozgromili młodych piłkarzy z UFO PATROLU 12:3. Najwięcej bramek (6) strzelił Rafał Bednarski zapowiadając w ten sposób swój udział w walce o tytuł strzelca ligi. - Mamy doświadczony i mocny zespół - mówił tuż po spotkaniu reprezentant DEZAMETU Leszek Pabian, na co dzień prezes Spółki o tej samej nazwie.
Na szczególną uwagę zasługuje waleczna postawa chłopaków z „odysei kosmicznej”, a szczególnie dla kapitana zespołu Piotra Molendy, który posłał do siatki dwie bramki.

Kolejny mecz przyniósł kolejne 12 celnych strzałów. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny STREFA 11 (zieloni) i SUPERPARTIA (czarni). W pierwszej połowie STREFA 11 strzeliła swoim rywalom 4 bramki. Po przerwie wykorzystując przewagę wynikającą z wieku i warunków fizycznych zieloni zwiększyli swoje konto strzałów o następne 6 goli. SUPERPARTII mimo wyraźnego zaangażowania i woli walki nie udało się odrobić starty. Honorowe dwie bramki dla czarnych strzelił Paweł Bujak. Wynik spotkania: 10:2. - Ekipa była zgrana. Myślę, że możemy być zadowoleni z wyniku - mówił w drodze do szatni Mariusz Nowak (STREFA 11), strzelec 3 bramek.

W ostatnim meczu wieczoru zmierzyli się MEDIA TEL reprezentanci Nowej Dęby i TRANS KOŁODZIEJE goście z Przyszowa. O ile w poprzednich spotkaniach można było starać się przewidywać wyniki o tyle to spotkanie ze względu na udział drużyny przyjezdnej było zagadką. Zgrany skład Damiana Diektiarenki grający w biało-czerwonych strojach od samego początku postawił na grę w ataku. Ta strategia przyniosła efekty i po pierwszych 20 minutach gry MEDIA TEL schodziła do szatni z wynikiem 6:1. W drugiej połowie nowodębianie kontynuowali husarską jazdę na bramkę gości pokonując ich 13 do 2. To spotkanie zasługuje na szczególną uwagę gdyż wyłania nam faworyta do króla strzelców. Dzięki 7 bramkom jest nim właśnie D. Diektiarenko.

Spotkania sędziowali: Stanisław Skowron i Tomasz Majka. Dzięki sponsorowi Wojciechowi Śmiechowi zawodnicy NALPu są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.