Sport

Zawody Ratowników

• 2010-09-01

Po raz kolejny ratownicy z Nowodębskiej Drużyny WOPR walczą o pierwsze miejsca na podium, tym razem w Krytej Pływalni SOSiR zmagając się w czterech konkurencjach tj:

• holowanie manekina kraulem 50 m,
  • holowanie manekina płynąc na plecach 50 m,
  • tor przeszkód 200 m,
  • wyścig kombinowany (25m pod wodą + 25m kraul na piersiach + 50 m kraul na piersiach w płetwach holując boje SP).
  • ostatnia, V konkurencja sztafeta była pokazowym wyścigiem dla publiczności, która gorąco kibicowała zawodnikom.

Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce Remigiusz Żarkowski
II miejsce Damian Majka
III miejsce Tomasz Licak.

Po dwóch dniach odpoczynku nasi WOPR-owcy stają do kolejnych zawodów – „Maraton 1500”, gdzie uczestnicy mają do pokonania dystans 1,5 km (basen letni).

Zwycięzcą ponownie został Remigiusz Żarkowski z czasem 26:08:91, drugie miejsce zajął Łukasz Szczur - 26:23:28, trzecią pozycję zajął Bartosz Szafran - 35:50:08.

Część uczestników dzięki udziałowi w tych zawodach mogła przystąpić do egzaminu pozwalającego uzyskać specjalną kartę pływacką (potocznie: żółty czepek).

Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć Dyrekcji SOSiR za pomoc w realizacji zawodów.  Galeria zdjęć z zawodów na stronie www.sosir.nowadeba.pl - zapraszamy.