Sport

• 2010-08-05

Złota Kasia

Zawodniczka klubu MKS Stal Nowa Dęba Kasia Wojciechowska zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodziczek w biegach górskich na dystansie 3 kilometrów, które w niedzielę (01.08.2010) odbyły się w Międzygórzu w Sudetach.

Tym samym K. Wojciechowska obroniła tytuł Mistrzyni Polski, który wywalczyła w roku ubiegłym w Ustrzykach Dolnych. Kasia odebrała mnóstwo gratulacji po biegu zarówno od organizatorów, jak i od wielu trenerów innych ekip za styl w jakim zwyciężyła prowadząc od startu do mety na najtrudniejszej trasie w historii mistrzostw.
   Mistrzostwa rozegrane zostały w bardzo dobrej obsadzie, gdyż na starcie stanęły wszystkie czołowe zawodniczki w kraju. Już na pierwszym podbiegu Kasia oderwała się od najgroźniejszych rywalek i stopniowo powiększając dystans zwyciężyła z ogromną przewagą nad drugą zawodniczką Moniką Kaliwodą z Olkusza i trzecią Kamilą Kobos z Ustrzyk Dolnych. Warto dodać, że Kasia jako jedyna zawodniczka potrafiła pokonać biegiem całą trasę, nie zatrzymując się nawet na najtrudniejszych podbiegach.
   Przez swoje zwycięstwo Kasia stała się poważną kandydatką do wyjazdu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy juniorów młodszych, które odbędą się w Słowenii, a wezmą w nich udział 3 najlepsze polskie juniorki młodsze, wyłonione w kwietniu podczas Mistrzostw Polski na Górze Św.Anny.

Obok Mistrzostw Polski odbyły się w Międzygórzu Małe Biegi Śnieżnickie dla dzieci, w których startowali młodzi zawodnicy Stali Nowa Dęba. Sukces odniósł 11- letni Szymon Zięba - zdobył srebrny medal na dystansie 1300 m.