Sport

• 2010-06-17

14 medali „Śnieżnej Pantery”

Podczas XIV Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski Wushu studenci Szkoły Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera” wywalczyli aż 14 medali - 7 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe!

Konkurencja była bardzo silna. Oprócz zawodników z polskich klubów, w rywalizacji wzięli udział także bardzo dobrzy zawodnicy z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Czech i Iranu. Reprezentanci „Śnieżnej Pantery” startowali w konkurencjach tai chi, a medale zdobyli: Katarzyna Urbańska, Joanna Urbańska, Ewa Lewicka, Bogusława Bytom, Elżbieta Małecka i Łukasz Klejnberg. Na zawodach studenci „Śnieżnej Pantery” wystąpili wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z rzeszowskiego ośrodka kung fu „Nan Bei – Tygrys’’.

Zawody zostały rozegrane w ramach siódmej edycji Wielkiego Międzynarodowego Festiwalu Wushu. Jest to najbardziej prestiżowa impreza tego typu, odbywająca się w naszym kraju. W ramach tego Festiwalu odbyła się również Gala Wushu, którą uświetnił występ młodych chińskich mistrzów kung fu - złotych medalistów Akademickich Mistrzostw Chin z 2009 r.