Sport

Kamil Gurdak tuż za podium!

• 2010-03-08

W dniach 27-28.02.2010r. w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów.

W mistrzostwach tych z powodzeniem startował Kamil Gurdak zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS-STAL Nowa Dęba, który w biegu na 800m z czasem 1,52,27 zajął nie lubiane IV miejsce tuż za podium. Jest to duże osiągnięcie zważywszy, że jeszcze w ubiegłym roku Kamil startował w kategorii juniorów. Kamil jest uczniem klasy maturalnej w Zespole Szkół nr 1, gdzie nauczycielem wychowania fizycznego jest mgr Robert Suska. Kamil Gurdak zdobył już 3 tytuły v-mistrza Polski w biegach na 1000 m oraz 800 m w kategorii juniorów młodszych i juniorów. Trenerem Kamila jest Julian Zięba wychowawca olimpijczyka Grzegorza Sudoła, który w Spale zdobył złoty medal na dystansie 5 km w czasie 19,17,92.

Gratulujemy Grzegorzowi i Kamilowi osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów