Sport

Podsumowanie sportowe 2009 r.

• 2010-01-21
   20 stycznia 2010 r. w sali kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury podsumowano osiągnięcia sportowe za rok ubiegły. Inicjator spotkania, przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Serafin, wręczył nagrody i wyróżnienia dla sportowców oraz trenerów, a burmistrz Wiesław Ordon uroczyście podpisał umowy na stypendium sportowe z trzema sportowcami.

Nagrodą pieniężną została obdarowana Katarzyna Wojciechowska, zamieszkała w Komorowie14-letnia uczennica Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie, zawodniczka sekcji lekkiej atletyki MKS Stal Nowa Dęba. W ub.r. zdobyła ona brązowy medal na 1500 m na V Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim w kategorii młodziczek, a złoty medal na 2900 m i tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim w kategorii młodziczek. Jej trenerem społecznym jest Bogdan Karkut.
   Nagrody finansowe oraz stypendia (12 miesięcy po 150 zł) przyznano trzem zawodnikom MKS Stal. Nowodębianin Kamil Gurdak jest 19-letnim uczniem Zespołu Szkół nr 1, zawodnikiem sekcji lekkiej atletyki MKS STAL. W ub.r. zdobył srebrne medale: na 800 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce i na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce na 800 m. Trenuje od 2003 r. pod okiem Juliana Zięby. W 2007 r. zdobył srebrny medal w biegu na 1000 m w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, 5. miejsce w 2008r. w Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu w biegu na 800 m. Rekordy życiowe tego wszechstronnego zawodnika: 100 m -11,51, 200 m - 23,41, 400 m - 49,70, 800 m - 1,51,23, 600 m - 1,22,41, 1000 m - 2,29,73, 1500 m -3,57,94, 400 m - 50,47, 400 ppłk - 55,07, 2000 m przeszkody - 6,11,03, skok w dal - 6,67m. Kamil Piórek ma 20 lat, jest nowodębianinem studiującym wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim zawodnikiem sekcji lekkiej atletyki MKS STAL. Jest członkiem Kadry Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w kategorii młodzieżowej w 2009 r., zdobył IV m w chodzie sportowym na 20 km na młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Trenuje od 2002 r. pod kierunkiem J. Zięby. Jego sukcesy to: srebrny medal w chodzie na 5 km w czasie 23,17 na Mistrzostwach Polski Młodzików w Świeciu, 5. miejsce w 2008 r. na Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu w chodzie na 10 km w czasie 44,35m i 5. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Nowej Dębie na 20 km w czasie 1,33,24. Trzeci ze stypendystów, Mateusz Czachor, zawodnik sekcji badmintona MKS STAL, student, od kilku lat jest członkiem kadry narodowej, a w ub.r. zdobył srebrny medal i tytuł Młodzieżowego Wicemistrza Polski w badmintonie w deblu mężczyzn podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Ten wielokrotny medalista badminton uprawia od ponad 10 lat i jest specjalistą gry podwójnej.
    Nagrodami pieniężnymi wyróżniono także trzech trenerów: Juliana Ziębę, nowodębianina, trenera Kamila Gurdaka i Kamila Piórka w MKS STAL, Adama Bunio – trenera Mateusza Czachora z sekcji badmintona MKS STAL oraz Adama Durlaka – trenera LZS Jadachy, który to zespół awansował do A klasy.
    Nagrody rzeczowe/buty otrzymali zawodnicy Szkoły Chińskich Sztuk Walki „Nan-Bei” Śnieżna Pantera: Bogusława Bytom (brązowy medal na V Mistrzostwach Warszawy Wushu w marcu 2009 r. w konkurencji tai chi tradycyjne, dwa złote medale w konkurencji tai chi chuan – tradycyjne formy ręczne i tradycyjne formy z bronią podczas XV Mistrzostw Polski Wushu Seniorów w Warszawie we wrześniu 2009 r.), Elżbieta Małecka (dwa złote medale w konkurencjach: tai chi tradycyjne i broń tai chi podczas V Mistrzostw Warszawy Wushu, puchar dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw, dwa złote medale w konkurencjach: tai chi tradycyjne – formy ręczne i broń tai chi podczas XIII Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski Wushu, Brązowy medal w konkurencji tai chi chuan – tradycyjne formy ręczne podczas XV Mistrzostw Polski Wushu Seniorów w Warszawie), Łukasz Klejnberg (podczas V Mistrzostw Warszawy Wushu zdobył pięć złotych medali w konkurencjach: tai chi tradycyjne, broń tai chi, tai chi sportowe, miecz tai chi i miecz shaolin, cztery złote medale w konkurencjach: miecz sportowy, modern tai chi, broń tai chi i formy tradycyjne tai chi podczas XIII Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski Wushu w Warszawie, cztery złote medale w konkurencjach tai chi chuan – obligatoryjne formy sportowe, obligatoryjne formy sportowe z mieczem, tradycyjne formy z bronią i tradycyjne formy ręczne zdobył podczas XV Mistrzostw Polski Wushu Seniorów) i Piotr Gimbut (podczas XIV Mistrzostw Polski Wushu w Warszawie zdobył brązowy medal w konkurencji broń tai chi, podczas XIII Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski Wushu w konkurencjach: tai chi tradycyjne – formy ręczne i broń tai chi zajął czwarte miejsce).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z podsumowania.