Sport

X Licealiada Badmintonowa

  • 2009-11-08
  5 XI.2009 w Nowej Dębie rozegrany został jubileuszowy, dziesiąty Finał Drużynowej Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie w kategorii szkół średnich.

   W finale rywalizowało po osiem najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców, wyłonionych w drodze
eliminacji z całego województwa podkarpackiego. W zawodach tych historyczny sukces odniosły dziewczęta ze Stali Nowa Dęba, uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.M.Kopernika w Tarnobrzegu. Agnieszka Skowrońska i Maria Hałka trzeci raz z rzędu wygrały rywalizację wśród dziewcząt,trzeci raz z rzędu kończąc finał wynikiem 3:2, po dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie sportowym pojedynku. Tym razem w finale pokonały zespół Liceum Ogólnokształcącego z Ropczyc, który wystąpił w składzie: Anna Moskal, Patrycja Pieprzak i Dominika Pyrc. W historii trwania tych rozgrywek jeszcze nikt nie dokonał tej sztuki, żeby trzy razy z rzędu triumfować. Wielkie brawa dla nowodębianek za niesamowitą wolę walki, ambicję i grę, która wszystkich obserwatorów Licealiady wprawiła w zachwyt i podziw! Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna I LO z Dębicy, a na czwartym II LO z Dębicy.
   W kategorii chłopców na dobrym piątym miejscu uplasowała se drużyna Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie w składzie: Marek Rząsa i Oskar Pełka. Rywalizację wśród chłopców wygrała drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy, na drugim miejscu uplasowała się drużyna I LO Przemyśl, na trzecim I LO z Dębicy , a na czwartym LO z Ropczyc.
    X Finał stał również na wysokim poziomie organizacyjnym, co w Nowej Dębie stało się
już tradycją godną naśladowania.
MKS Stal

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS