Sport

Kasia Wojciechowska Mistrzynią Polski Młodziczek

• 2009-08-11

W dniach 08.-09.2009 r. w Ustrzykach Dolnych odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski w stylu anglosaskim. Duży sukces odniosła zawodniczka sekcji lekkiej atletyki MKS „STAL” Katarzyna Wojciechowska, która zwyciężyła w kategorii młodziczek na dystansie 2900 m zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek. XIII miejsce w tym biegu zdobyła Karolina Wilk. W tej samej kategorii i na takim samym dystansie VII miejsce zdobył Piotr Sadecki, a Adrian Kopeć był IX. Dużego pecha miał Dariusz Żak, którego kontuzja łydki wyeliminowała z biegu. Warto podkreślić, że był faworytem tego biegu.
       Kasia Wojciechowska jest uczennicą Gimnazjum Nr 2 w Nowej Dębie, a jej społecznym trenerem jest Bogdan Karkut.
      Gratulacje dla zawodniczki i trenera i życzenia dalszych sukcesów.