Sport

• 2009-05-25

Złoty pazur "Śnieżnej Pantery"

Sześć złotych medali zdobyli nowodębscy zawodnicy „Śnieżnej Pantery” podczas zawodów Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski Wushu.

W dn. 14 - 18 maja br. odbył się w Warszawie VI Wielki Międzynarodowy Festiwal Wushu, w ramach którego rozegrane zostały zawody XIII Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski Wushu. Do wzajemnej rywalizacji zgłosiło się kilkaset zawodniczek i zawodników z reprezentacji narodowych 11 krajów /między innymi z Egiptu, Włoch, Turcji, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Izraela/ oraz z licznie działających w Polsce szkół i ośrodków kung fu. Szkołę Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera” reprezentowała trójka nowodębian - Elżbieta Małecka, Piotr Gimbut i Łukasz Klejnberg.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zdobyli łącznie 6 złotych medali. Cztery z nich zdobył Łukasz Klejnberg, który zwyciężył we wszystkich konkurencjach, w jakich startował, a były to – miecz sportowy, modern tai chi, broń tai chi i formy tradycyjne tai chi. Pozostałe dwa złote medale zdobyła Elżbieta Małecka, która rywalizowała w dwóch konkurencjach tai chi tradycyjne – formy ręczne i broń tai chi. Trzeci z naszych zawodników, Piotr Gimbut zajął w obu konkurencjach czwarte miejsce. W jego grupie startowało 16 zawodników, a do brązowego medalu zabrakło 0,02 punktu.

Jak stwierdzają zgodnie wszyscy zawodnicy, poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a atmosfera na zawodach była bardzo przyjacielska. Na Festiwalu obecny był także Mistrz Zhang Fen Jun, który jest głównym trenerem szkół ”Nan Bei”. Bacznie obserwował występy swoich podopiecznych, udzielił jeszcze kilku wskazówek, a po zakończeniu turnieju – pochwalił naszych zawodników.

Wielki Międzynarodowy Festiwal Wushu /Grand International Wushu Festival/ jest – po Mistrzostwach Europy – najbardziej prestiżową imprezą tego typu, jaka odbywa się w naszym kraju. Festiwal organizowany jest od 2003 roku przez Polski Związek Wushu za zgodą Europejskiej Federacji Wushu. W ramach Festiwalu odbywają się dwa turnieje – Międzynarodowy Otwarty Puchar Polski Wushu i Turniej Pierwszego Kroku oraz Gala Wushu.