Sport

• 2009-04-21

Lekkoatleci na podium!

18.04.2009 r. na Górze Świętej Anny odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, w których wystartowała zawodniczka sekcji lekkiej atletyki, Kasia Wojciechowska.

Odniosła tam życiowy sukces, zdobywając brązowy medal w biegu na 1500 m w kategorii młodziczek. Kasia Wojciechowska jest mieszkanką Komorowa, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową, obecnie jest uczennicą Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie. Biegi trenuje od r. 2006 pod kierunkiem trenera Bogdana Karkuta, który obowiązki trenera wykonuje społecznie. Serdecznie gratulujemy  zawodniczce i trenerowi, życzą dalszych sukcesów!

Również członek Kadry Polski Młodzieżowej Kamil Piórek startował na Ogólnopolskich Zawodach Sportowych w Chodzie Sportowym, które odbyły się w Zaniemyślu. Na dystansie 10 km zajął III miejsce w czasie 42,31 poprawiając rekord życiowy o ponad 2 minuty.
   Natomiast w Przemyślu odbyły się zawody w biegach przełajowych o „ Błękitną Wstęgę Sanu” w których startowały zawodniczki i zawodnicy MKS „STAL” Nowa Dęba. Duży sukces odniósł Piotr Sadecki, który zwyciężył w biegu na 1500 m w kategorii młodzików, IV miejsce zajął Adrian Kopeć. W kategorii młodziczek IV miejsce zdobyła Jadwiga Wypniewska, XIII miejsce zajęła Karolina Wilk. W biegu na 2000 m juniorek młodszych IV miejsce zajęła Anita Kapusta.

Na zdjęciach Bogdana Karkuta - "brązowa" mistrzyni, Kasia Wojciechowska.