Opieka zdrowotna

Ponad 100 osób bezpłatnie przebadanych!

  • 2008-10-02

   Ponad 100 osób skorzystało z bezpłatnych badań poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia, które 1 października w godz. 8-13 przeprowadziło liczące 15 lat Małopolskie Stowarzyszenie Chorych na Cukrzycę.

  

   Z miłą i fachową obsługą każdego chętnego do skontrolowania swojego stanu zdrowia świetnie poradziła sobie Dorota Domagała - pielęgniarka ze szpitala w Nowej Dębie oraz członkowie Stowarzyszenia: Zofia Strzelczyk (członek zarządu), Jan Inglot (zastępca prezesa) i Kazimierz Szczur (skarbnik-sekretarz). Nad całą akcją czuwał prezes Władysław Niedziałek.

 

   W przypadku, gdy wynik odbiegał od normy, każda z osób została pouczona o konieczności skonsultowania go z lekarzem. Każdy mógł także skorzystać z szerokiego wachlarza poradników-broszur, udostępnionych przez członków Stowarzyszenia, w których znalazły się rady np. jak się odżywiać, by utrzymywać cholesterol w zdrowych ryzach lub w jaki sposób ćwiczyć stopę cukrzycową, by cieszyć się jej sprawnością przez długi czas.

   – Ze zdrowym poziomem cukru ma problem średnio 10% badanych. O wiele gorzej jest z cholesterolem: zbyt wysoki wynik ma ponad 20% osób - podsumował wyniki K. Szczur.

 

   Tego typu badania, spotykające się zawsze z bardzo wysokim zainteresowaniem mieszkańców, prowadzone są przez nowodębski oddział Małopolskiego Stowarzyszenia od 2005 r. W roku bieżącym badania przeprowadzono także w miejscowościach gminnych: Tarnowskiej Woli, Jadachach i Chmielowie.

 

   O tym, jak wielkim zainteresowaniem cieszyły się badania, dotowane przez Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba, najdobitniej świadczą zamieszczone niżej zdjęcia.

 

JL

 

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS