Zamówienia publiczne

W dniu 3 kwietnia 2012r. do Zamawiającego wpłynęły zapytania, których treść i odpowiedzi publikujemy poniżej:

  • 05 kwiecień 2012
Pytanie nr 1
Czy Zamawiający rzeczywiście przewiduje zdalne sterowanie za pomocą komputera przenośnego z odległości nie mniejszej niż 100 m przy zastosowaniu przewodu czy wystarczy sama możliwość sterowania za pomocą Wi-Fi z odległości co najmniej 100 metrów?
Odpowiedź.
Zamawiający wymaga, aby przyrząd mógł być sterowany zamiennie za pomocą przenośnego komputera za pomocą przewodu LAN lub za pomocą standardu Wi-Fi z odległości min. 100 m.
 
Pytanie nr 2
Czy możliwość poprawnej komunikacji z urządzeniem pomiarowym z wykorzystaniem standardu Wi-Fi musi być potwierdzona w decyzji zatwierdzenia typu wydanej przez GUM?
Odpowiedź.
Zatwierdzenie Typu dla oferowanego przyrządu pomiarowego wydane przez Główny Urząd Miar w Warszawie musi potwierdzić, iż przyrząd ten może być sterowany zdalnie wykorzystując sieć bezprzewodową.
 
Pytanie nr 3
Czy urządzenia dodatkowe obsługujące komunikację w standardzie Wi-Fi muszą posiadać zakres temperatur pracy i wilgotności tożsamy z adekwatnymi zakresami przewidzianymi dla urządzenia pomiarowego?
Odpowiedź.
Zamawiający nie będzie analizował zakresu temperatur pracy dla urządzenia dodatkowego obsługującego komunikację w standardzie Wi-Fi.
 
Pytanie nr 4
Czy Zamawiający dopuszcza wykorzystanie w urządzeniu pomiarowym w miejsce aparatu cyfrowego – specjalizowanej kamery cyfrowej spełniającej wszystkie wymagania Zamawiającego a zaprojektowanej specjalnie do wykorzystania 24/7 w urządzeniach pomiarowych i dzięki temu posiadającej zaimplementowany bezpośrednio w urządzeniu system rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych ANPR?
Odpowiedź.
Zamawiający dopuszcza tylko takie rozwiązania, które są podane w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
 
Pytanie nr 5
 Czy zgodnie z zapisem Rozdziału III f) SIWZ Zamawiający w miejsce lampy błyskowej (powodującej oślepienie kierujących a w związku z tym naruszenie zakazu określonego art. 45 ust. 1 pkt. 7 Prawa o Ruchu Drogowym) dopuszcza zastosowanie kompletnego, zintegrowanego z urządzeniem systemu doświetlenia podczerwonego gwarantującego czas pracy (dla całego urządzenia) nie krótszy niż 8h bez ładowania, nawet w okresie temperatur poniżej 0°C?
Odpowiedź.
Zamawiający nie dopuszcza innych rozwiązań, niż zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
 
Pytanie nr 6
Czy Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy notebook'a nie spełniającego literalnie wszystkich wymogów Zamawiającego? Jeśli tak to które z podanych oczekiwań muszą być spełnione (naszym zdaniem brak na rynku urządzenia spełniającego dokładnie wszystkie wymagania)?
Odpowiedź.
Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy notebook’a o parametrach równorzędnych lub wyższych niż podane w SIWZ.
 
Pytanie nr 7
Co Zamawiający rozumie pod pojęciem szczegółowy opis techniczny oferowanego urządzenia i oprogramowania – kartę katalogową czy inny dokument?
 
Odpowiedź.
Pod pojęciem szczegółowy opis techniczny oferowanego urządzenia i oprogramowania Zamawiający rozumie kartę katalogową lub inny nie budzący wątpliwościdokument potwierdzający funkcjonalność przyrządu oraz oprogramowania, które jest wymagane przez Zamawiającego.
 
Pytanie nr 8
Co Zamawiający rozumie pod pojęciem aktualne świadectwo legalizacji – czy ma to być świadectwo legalizacji pierwotnej wystawiane dla fabrycznie nowego urządzenia pomiarowego czy legalizacji ponownej przez co Zamawiający dopuszcza zakup urządzenia używanego?
Odpowiedź.
Pod pojęciem aktualne świadectwo legalizacji Zamawiający rozumie Świadectwo Legalizacji Pierwotnej, które będzie wymagane przy dostarczeniu przyrządu pomiarowego do Zamawiającego. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zakupu urządzenia używanego.
 
Pytanie nr 9
Czy Wykonawca korzystający z doświadczenia innego podmiotu w zakresie „wykazania się realizacją dostawy urządzenia samoczynnie rejestrującego wykroczenia w ruchu drogowym - fotoradar o wartości, co najmniej 100 000 zł brutto” a posiadający doświadczenie w zakresie dostawy urządzeń pomiarowych o mniejszej wartości oraz wiedzę, potencjał techniczny i osobowy dostarcza tylko pisemne zobowiązanie podmiotu wspierającego czy też musi utworzyć konsorcjum i dostarczyć wszystkie wymagane załączniki również przez podmiot wspierający?
Odpowiedz
Zgodnie z pkt VIII 2 SIWZWykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
W związku powyższym w celu spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia nie jest konieczne utworzenie konsorcjum Zamawiający uzna go za spełniony poprzez złożenie pisemnego oświadczenia podmiotu przekazującego wiedzę i doświadczenie.
Z up. BURMISTRZA
Zygmunt Żołądź
Z-ca BURMISTRZA

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS