Oświata

  • 2012-12-22

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Nowej Dęby z wizytą w Domu Dziecka w Skopaniu

    14 grudnia 2012 r. w czwartkowe popołudnie odwiedziliśmy ze świąteczną wizytą dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu. Pojechaliśmy tam grupą 15 osobową, wraz z nauczycielami: księdzem Rafałem Kasprzykiem oraz Jolantą Czamarą.
    Bardzo długo przygotowywaliśmy się do tego wielkiego dnia, bowiem cała szkoła zaangażowała się w akcję zbierania darów. Wszyscy wykazując się wielką wrażliwością i chęcią pomocy przynosili artykuły piśmiennicze, środki czystości i zabawki. Pobyt w ośrodku umiliły nasze występy. Pod opieką księdza Rafała Kasprzyka przygotowaliśmy ciekawe przedstawienie, które składało się z bardzo nowoczesnych i wesołych scenek. Na scenie zagraliśmy nowoczesną wersję „Kopciuszka” i „Czerwonego Kapturka” oraz skecze „Babcia”, „Maszyna prawdy” i „W pociągu”. Potem nastąpiło pamiątkowe zdjęcie i przyszedł czas na spotkania integracyjne z dziećmi i młodzieżą. Bardzo szybko i łatwo znaleźliśmy wspólne tematy.
    W ten niezapomniany wieczór przeżyliśmy chyba wszyscy najpiękniejszą lekcję dobroci, wrażliwości i wzajemnego ubogacania się tym, co najpiękniejsze w człowieku - tajemnicą ludzkiego serca.
    Długo żegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi. Poznając realia życia dzieci i młodzieży pokrzywdzonych przez los, odczuliśmy potrzebę niesienia im pomocy. Każdy z nas chce oddać całe serce i przyjaźń potrzebującym. Czekamy na kolejny wyjazd. Dziękujemy wszystkim sponsorom, uczniom i rodzicom, którzy ofiarowali upominki.
Zbiórka darów, spotkanie z rówieśnikami z Domu Dziecka, wspólne rozmowy i zabawy sprawiają, że stajemy się wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniamy to, co mamy.

 

RK

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS