Oświata

  • 2012-11-19

Pasowanie na ucznia w Zespole Szkół w Cyganach

    30 października 2012 r. w Zespole Szkół w Cyganach odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I. Nad przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni pani Małgorzata Stec. Po powitaniu gości, pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Rodziców i Uczniów, "pierwszaki" zaprezentowały swoje umiejętności recytatorsko - wokalne. Przydała się znajomość alfabetu, każde dziecko zna już literki i umie liczyć oraz śpiewać w języku angielskim.
Uroczystości ślubowania i pasowania towarzyszył Poczet Sztandarowy. Następnie pani Dyrektor wygłosiła przemówienie i pogratulowała Rodzicom oraz pani wychowawczyni tak uzdolnionych wychowanków. I klasie życzyła rozwijania talentów i sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Pierwszaki najbardziej cieszyły się z upominków - zwłaszcza z porcelanowych kubeczków z Ćmielowa wraz z wypisanym imieniem. Mamy zadbały o słodkości i inne przyjemności.
   Na koniec obowiązkowo wspólne zdjęcie - "pierwszaki" z dyplomami od wychowawczyni i prezentami od Rady Rodziców. Teraz już każdy "pierwszaczek" może umieścić pamiątkową fotografię w albumie z podpisem - "Moje wielkie cygańskie pasowanie", a popijane rano kakao w ćmielowskiej porcelanie sprawi, że będzie lepiej smakowało niejedno śniadanie.Małgorzata Stec
RL/MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS