Oświata

  • 2012-06-12

Międzyprzedszkolny konkurs przyrodniczo- ekologiczny

      6.06.2012 roku w Przedszkolu nr 4 odbył się konkurs przyrodniczo- ekologiczny pod hasłem ”Jesteśmy przyjaciółmi przyrody”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci sześcioletnie ze wszystkich przedszkoli w Nowej Dębie.
    Głównym celem konkursu było szerzenie edukacji przyrodniczej i ekologicznej wśród najmłodszych, zaangażowanie dzieci w sprawy związane z ochroną środowiska w swojej miejscowości i nie tylko, zgodna rywalizacja i radość ze wspólnej z innymi placówkami przedszkolnymi zabawy.
    Zadaniem uczestników konkursu było m.in.: wykazanie się wiedzą z zakresu ekologii, zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem ekologicznego materiału oraz zaprojektowanie i wykonanie ekologicznego kostiumu. Uczestniczący w konkursie przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą ekologiczną, dlatego zadania, które musiały wykonać nie sprawiły żadnych trudności.
    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe upominki, książki przyrodnicze ufundowane przez Nadleśnictwo Nowa Dęba i dyplomy. Za zajęcie pierwszego miejsca przedszkolaki z Przedszkola nr 5 otrzymały tytuł „Doskonały młody przyrodnik”, dzieci z Przedszkola nr 1 za zajęcie drugiego miejsca dostały tytuł „Dobrego młodego przyrodnika”, a dzieci z Przedszkola nr 4 otrzymały za trzecie miejsce tytuł „ Młodego przyrodnika”.
    Jednak największą nagrodą dla dzieci była wspaniała zabawa, zgodna rywalizacja połączona z obcowaniem z ekologią i przyrodą pod uważnym okiem opiekunów, którym bardzo dziękujemy za podjęcie wysiłku mającego na celu propagowanie idei proekologicznych wśród dzieci.Nauczycielki z Przedszkola nr 4 :
Marlena Mysiak i Urszula Skiba
RL/MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS