Oświata

„Bohaterskie” Jabłko w Jadachach

  • 2012-02-21

Realizując Program Szkoły Promującej Zdrowie Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach zorganizował akcję promującą zdrowe odżywianie pod hasłem „Jabłkowy Tydzień”. Jest to kontynuacja corocznie odbywającego się „Tygodnia z owocem”. Przez cały tydzień w Szkole odbywały się różnego rodzaju inicjatywy, których głównym bohaterem było jabłko – będące bogatym źródłem witamin.


W czasie całego tygodnia miały miejsce następujące imprezy: dyskoteka ekologiczna, gdzie biletem wstępu było jabłko; Mini Turniej Jabłkowy, w trakcie którego odbył się bieg sztafetowy z jabłkiem oraz ucieranie jabłek na czas oraz konkurs na najdłuższą skórkę z jabłka. W środę dzieci i młodzież poszukiwały na terenie szkoły „Jabłkowego skarbu” oraz uczestniczyły w odbywającym się w każdą środę owocowym dniu, w trakcie którego jabłko było owocem najwyżej punktowanym. Czwartek był dniem konkursów, dzieci wykonywały plakaty „Na najładniejszą buzię jabłkową” oraz rzeźbę z jabłka. Piątek był dniem kulinarnym, ale także podsumowującym cały jabłkowy tydzień. W trakcie tego dnia uczniowie konsumowali ciasto z jabłek, próbowali pieczonych jabłek, wykonywali sałatki owocowe, gdzie głównym składnikiem było jabłko oraz piły sok z jabłek.
Wszystkie powyższe działania odbywały się przy dużym zaangażowaniu nauczycieli, wychowawców i rodziców.
Był to tydzień w ocenie dzieci bardzo mile spędzony w szkole, miały one możliwość udziału we wszystkich atrakcjach „Jabłkowego Tygodnia”. W trakcie podsumowania uczniowie otrzymali drobne nagrody, których głównym sponsorem był Sklep „ABC” w Jadachach, którego właścicielem jest Pan Bogdan Tomczyk.


Andrzej Majkut – koordynator działań Szkoły promującej Zdrowie

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS