Oświata

Szkoła – Liderem Zbiórki Odpadów

  • 2012-02-21

Realizując program działań ekologicznych, Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach przystąpił do Akcji zbiórki elektroodpadów pod hasłem „Eko szkoła. Nagrody za elektrośmieci”. Którego oficjalne rozpoczęcie nastąpiło 1 grudnia 2012 roku.


Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Fundacja „Partnerstwo dla Środowiska” oraz Firma „Serwisownia” . W ramach konkursu społeczność szkolna oraz mieszkańcy miejscowości Jadachy zostali poinformowani o możliwości oddania elektroodpadów do szkoły, pomagając w ten sposób chronić środowisko.
Odpady, przywożone przez mieszkańców były gromadzone w odpowiednim miejscu na terenie szkoły, natomiast te, które nie mogły być dostarczone ze względu na rozmiary, były odbierane przez szkołę. Odebranie odpadów przez Firmę „Serwisownia” nastąpiło pod koniec stycznia. Zostały one przetransportowane do Warszawy, gdzie Zakład zajął się odzyskaniem wielu potrzebnych elementów. Na obecną chwilę, placówce udało się zebrać około 3800 kg elektroodpadów, głównie dzięki zaangażowaniu mieszkańców miejscowości Jadachy, dzieci i nauczycieli. Akcja ta trwa nadal, dzięki czemu cały czas wspomniane elektroodpady nie trafiają na wysypiska, tylko są utylizowane w odpowiednich miejscach.
Jeżeli mieszkańcy Gminy Nowa Dęba chcieliby pozbyć się elektroodpadów, zachęcamy do kontaktu ze szkołą w Jadachach, w celu ich odbioru. Za udział w kacji zbiórki elektroodpadów wszystkim serdecznie dziękujemy.


Andrzej Majkut – koordynator działań ekologicznych
Zespół Szkół w Jadachach – Tel. 158461181

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS