Oświata

Kolejny sukces gimnazjalisty z Zespołu Szkół w Jadachach

  • 2012-01-02

Piotr Ordon odniósł kolejny sukces! Tym razem gimnazjalista z Zespołu Szkół w Jadachach okazał się bezkonkurencyjny w organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie konkursie na najlepszy wiersz wpisujący się w tematykę Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i hasło Programu „Człowiek najlepsza inwestycja”.

 

Jest to jeden z wielu wygranych przez niego konkursów literackich, ale ma również szczególne znaczenie ze względu na poruszane zagadnienia, z którymi spotykamy się na co dzień.


Rozdanie nagród laureatom odbyło się podczas Zimowego Spotkania z Europejskim Funduszem Społecznym na Podkarpaciu, które odbyło się w rzeszowskiej hali Podpromie. Piotr otrzymał wysokiej klasy aparat fotograficzny. Konkurs polegał na napisaniu wiersza nawiązującego do osób dotkniętych problemami społecznymi. Praca Piotrka zawierała także wzmiankę o zmianach, jakie może wywołać odpowiednie gospodarowanie funduszami Programów Operacyjnych Unii Europejskiej. Wskazana przez organizatorów obszerna tematyka przedstawiona została w bardzo krótkiej formie. Wiersz mógł mieć maksymalnie osiem wersów.


Zwycięski wiersz prezentujemy poniżej:

Zmienić los
Dziś liczy się szacunek dla każdego człowieka.
Choćby nie prosił o to współczesnych magnatów
On na pracę i lepsze życie z nadzieją czeka,
Warto go wesprzeć i dać dobry przykład światu.
Dzięki funduszom europejskim uda się wiele zmienić,
Sprawić, by świat ten stał się jeszcze lepszy
Trzeba chęci i starań, by w końcu tych ludzi docenić
Wysłuchać ich pomysłów, marzeń i koncepcji.

 

Bernarda Głowacka

ZS Jadachy

PG/PA

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS