Kultura

  • 2012-11-09

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Dęba” oraz Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zapraszają na obchody 94. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

O godz. 11:00 zapraszamy na KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie.

 

O godz. 11:30 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA w intencji Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie.

 

Po Mszy św. PRZEMARSZ POD OBELISK EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO przy UMiG: wprowadzenie Pocztów Sztandarowych, podniesienie Flagi Państwowej i odśpiewanie Hymnu, wystąpienie Burmistrza, złożenie kwiatów, Apel Poległych, salwa honorowa, uroczysty śpiew Roty i zakończenie uroczystości.

 

O godz. 17:00 zapraszamy na program artystyczny w Samorządowym Ośrodku Kultury: KONCERT „Chopin i jego Europa” na fortepian i zespół kameralny, w programie: Etiuda Rewolucyjna op. 10 nr 12 i II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 wystąpią: dr Bartłomiej Kominek oraz Krakowski Zespół Kameralny. DARMOWE WEJŚCIÓWKI na koncert dostępne będą w sekretariacie SOK od 6 listopada.

 

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym ustawą z kwietnia 1937 r., czyli niemalże 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy – w r. 1937 i 1938. Co roku 11 listopada w całym kraju odbywają się liczne uroczystości, spotkania, wieczornice. Główne, z udziałem władz państwowych, odbywają się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

 


Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS