Kultura

  • 2008-01-20

Pokaz kina offowego!

Stowarzyszenie WSPARCIE oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zapraszają na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Camerdąb”

W programie pokaz filmów:
- Galerianki,

- Teczka,

- Copowskie tempo, 
- Panel dyskusyjny

22 styczeń 2008 godz 19.00
Holl Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie
Wstęp Wolny

1. "Galerianki"

 -  W kogo może zmienić się twoje dziecko? Porządna dziewczyna wpada w złe towarzystwo galerianek - nastolatek, które całe dnie spędzają w centrum handlowym. Źle rozumiana popularność, fajny ciuch, jakiś facet, byle z kasą - to najważniejsze. Niestereotypowa historia o utracie niewinności; dobre kreacje aktorskie, dobrze podpatrzony język młodego pokolenia.

Film jest dyplomem Katarzyny Rosłaniec, absolwentki Warszawskiej Szkoły Filmowej. Prezentowany był w konkursie etiud studenckich na XXXII FPFF w Gdyni.
reżyser: Katarzyna Rosłaniec
scenariusz: Katarzyna Rosłaniec
muzyka: Krzysztof Kozłowski
obsada: Magdalena Ciurzyńska, Marta Łącka, Daria Dziewit, Joanna Kościak, Dorota Kiełkowicz, Artur Barciś
gatunek: dramat
rok: 2007
czas trwania: 29 min.
producent: Warszawska Szkoła Filmowa 


2. Teczka

 -  Bohaterami filmu są dwaj starzy przyjaciele. Mają po 50 lat. Jeden z nich, Włodzimierz (Andrzej Szczytko) odkrywa, że jego kolega Stefan (Edward Żentara), przed 30 laty spreparował w milicji na niego donos, który uniemożliwił mu wyjazd na Zachód. Między przyjaciółmi dochodzi do konfrontacji.
Film rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych – współcześnie i w latach siedemdziesiątych, kiedy bohaterowie mają po dwadzieścia kilka lat.
scenariusz i reżyseria: Jakub Kossakowski
zdjęcia: Michał Ślusarczyk
montaż: Barbara Snarska
muzyka: Miłosz Wośko
Obsada: Katarzyna Anzorge, Kamila Sammler, Marcin Sitek, Edward Żentara, Michał Rolniczki, Andrzej Szczytko, Witold Wieluński, Andrzej Kowalik, Igor Kowalik

kierownik produkcj: Jacek Wosiewicz
czas: 30 min
rok produkcji: 2007
produkcja: PWSFTviT

3. COP-owskie tempo
 -  Dokument opowiadający o powstaniu Nowej Dęby oraz Centralnego Okręgu Przemysłowego oczami Pani Weroniki Jachyry, Pana Juliana Żmichorskiego i Pana Mariana Piechoty. Przeżycia osób, które w różnych fazach rozwoju miasta mieli okazję brać czynny udział w tym procesie.

czas: 20 min
rok produkcji: 2007
produkcja: uczniowie Zespołu Szkół Nr2 w Nowej Dębie pod kierunkiem Grzegorza Janczyka




Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS