Kultura

  • 2012-01-24

Wspólny opłatek emerytów, rencistów i inwalidów.

    22 stycznia 2012 r. w sali Klubu Seniora, Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Nowej Dębie zorganizował Spotkanie Opłatkowe dla swoich członków.

   Na uroczystość przybyło niemal 90 osób wraz zaproszonymi Gośćmi. Bardzo dobra frekwencja bardzo ucieszyła organizatorów. Zarząd Związku bowiem włożył wiele wysiłku, aby przygotować takie spotkanie i tak liczne przybycie Członków sprawiło wiele radości. Wśród zaproszonych Gości byli: władze Powiatu Tarnobrzeskiego, władze Miasta i Gminy w Nowej Dębie, przedstawiciele instytucji państwowych, zaprzyjaźnionych związków zawodowych i stowarzyszeń. Przewodnicząca Józefa Maria Kaczmarek serdecznie i ciepło przywitała wszystkich przybyłych na Uroczystość Opłatkową, po czym, dla zaproszonych Gości, a zarazem naszych wspaniałych Sponsorów, zaśpiewano „Sto lat”. Wierszem J. Iwaszkiewicza ”Gwiazda” w wykonaniu Marii Mączki powitano Wszystkich przybyłych na to spotkanie.
    Po przemówieniach i życzeniach, jakie złożyli nam z okazji Nowego 2012 Roku zaproszeni Goście, kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy muzyce i śpiewie  Adama Laska i Zbigniewa Cieplika. śpiewali również Wszyscy zebrani. Przed łamaniem się Opłatkiem, wiersz p.t. „Opłatek” wyrecytowała Ania Dukles. Po modlitwie, jaką wygłosił nam Ks. Prałat Eugeniusz Nycz i połamaniu się opłatkiem, członkowie Zarządu podawali kawę i herbatę do ciasteczek. Piękne wiązanki na stoły, otrzymaliśmy jak zwykle od naszych przyjaciół, a zarazem naszych Sponsorów: Państwa Flisów z kwiaciarni „Gerbera”.
    Uroczystość umilały kolędy w wykonaniu wszystkich przybyłych wraz z zaproszonymi Gośćmi, przy muzyce i śpiewie A. Laska i Z. Cieplika, do późnego wieczora.
Przewodnicząca J M Kaczmarek

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS