Kultura

  • 2012-01-17

Spotkanie w bibliotece

   Grupa starszaków z Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie 17 stycznia odwiedziła bibliotekę dla dzieci, działającą w Samorządowym Ośrodku Kultury.

   Grupę przedszkolną, prowadzoną przez Annę Chorab, w nowodębskiej bibliotece ugościła Krystyna Gurdak, która przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Po działach bibliotecznych obwiózł najmłodszych... pociąg, po czym każdy dostał do przejrzenia pięknie ilustrowane bajki. Przedszkolaki pięknie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, odpowiadały na zagadki dotyczące baśniowych postaci, dzieliły się wrażeniami z magicznych opowieści. Pani Krysia przeczytała bajkę "Cenny prezent" ze zbioru "Bajki świata", która bardzo przypadła do gustu najmłodszym czytelnikom. Na koniec spotkania każdy otrzymał słodki upominek.
   W ramach podziękowania za wesołą i bardzo ciekawą gościnę, dzieci zostawiły w bibliotece własnoręcznie wykonaną książeczkę, ilustrująca bajkę Stanisława Karaszewskiego "Chmurka czarodziejka" oraz wręczyły przepiękne kartki z życzeniami. Wychodzące i zadowolone dzieci obiecywały, że, o ile jeszcze nie są, od teraz będą częstymi gośćmi w bibliotece.
    - Ideą takich spotkań jest oswajanie najmłodszych z książkami, z biblioteką, by czytanie książek było dla dzieci wartością i przyjemnością - wyjaśnia inicjatorka spotkania, K. Gurdak. - Bo wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie...

Zapraszamy wszystkich do naszych bibliotek!

SOK

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS