Kultura

  • 2007-05-27

"Piątek w mieście Nowa Dęba"

Dnia 25.05.2007 (piątek) na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie odbyła się impreza muzyczno-taneczna pt.: „Piątek w mieście Nowa Dęba”. Pomysł i organizacja całego koncertu była inicjatywą młodych ludzi z Nowej Dęby. Sam koncert po części miał na celu „inicjować” nowopowstające stowarzyszenie o nazwie: „Dąb”, które będzie propagowało i realizowało tego typu „imprezy kulturalne” i nie tylko.

 

Program imprezy był bardzo urozmaicony pod każdym względem, dzięki czemu każdy, kto miał okazje być na owym koncercie mógł znaleźć coś dla siebie. Tuż po godz. 16 jako pierwszy zagrał młody utalentowany mc Pele ze swoim projektem „Bliski Wschód”. Chłopaki są z Nowej Dęby i wykonują muzykę Hip-Hop, a podczas swojego koncertu promowali swoje najnowsze wydawnictwo muzyczne.

 
Zaraz po koncercie hip-hopowym zagrał kolejny nowodębski zespół tym razem muzykę rockową o nazwie „Piąta Rano”. Były to, co prawda jedne z „pierwszych kroków” tego zespołu na scenie, jednakże sami muzycy udowodnili publiczności swoim graniem, że potrafią zagrać kawał dobrego rocka.

 
Następny w kolejności był regionalny potentat sceny Hip-Hop, czyli „Słowo Honoru” z Kolbuszowej. Był to ich niepierwszy już koncert w naszym mieście w związku, z czym wiele osób głównie młodych zna bardzo dobrze ich kawałki, a także styl jaki prezentują chłopaki z kolbuszowskiej sceny.

 
O 18.00 wybiła godzina pokazów tanecznych, w trakcie których prezentowały się nowodębskie zespoły tańca nowoczesnego. Jako pierwsza zatańczyła grupa składająca się z bardzo młodych tancerek „Dance For Life” prezentująca mieszankę tańca nowoczesnego z tańcem latino. Zaraz po nich na scenę weszły dziewczyny z grupy tanecznej o nazwie „Born To Dance” prezentując dwie choreografie tańca teledyskowego. Chwilkę później na scenę wskoczyła grupa tańca BreakDance 5-10-15 crew, która wspólnie z grupą „Born To Dance” dała popis tańca teledyskowego wymieszanego z Breakiem. Żywiołowy taniec, szybkie tempo, a także akrobatyczne ewolucje wykonywane przez młodych tancerzy stworzyły niepowtarzalne Show, które z pewnością zrobiło wrażenie. Na koniec grupa 5-10-15 dała pokaz tańca Breakdance w swoim programie dowolnym.

 
Warto podkreślić, iż podczas pokazów tańca była bardzo duża frekwencja wśród publiczności, co może świadczyć o tym jakim zainteresowaniem cieszyły się występy taneczne wśród przybyłej publiczności.
Bezpośrednio po pokazach tanecznych, organizatorzy przeprowadzili kilka konkursów o charakterze tanecznym, na których chętne osoby prezentowały swoje umiejętności walcząc jednocześnie o cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.

 
Kilka minut po godz. 19-00 nastąpiła długo wyczekiwana kawalkada motocyklistów ulicami miasta. W paradzie wzięło udział łącznie około 50 motocykli. Wykonali łącznie 2 okrążenia wokół miasta, ale tyle zupełnie wystarczyło, by większość mieszkańców mogła, jeśli nie zobaczyć to, chociaż usłyszeć, że „coś” ciekawego się w mieście dzieje . Oczywiście cały czas trakcie trwania imprezy mieszkańcy mogli podziwiać „maszyny”, które stały obok SOK-u.

 
Około 19.30 zagrał kolbuszowski zespół „Le Moor” grający muzykę w klimatach rock- reggae. Bardzo żywiołowa, skoczna muzyka wspomagana przez sekcję dętą, a także klawisze to mieszanka, która musiała zacząć powoli ruszać nowodębską publikę.

 
Ostatnim zespołem była gwiazda wieczoru rzeszowski zespół „Monstrum” grający bardzo sprawny technicznie i muzycznie metal. Koncert trwał ponad godzinę, a publiczność zebrana pod sceną w jednej chwili ruszyła do tańca. Nie zabrakło oczywiście bisów, jednak po wybiciu magicznej godziny 22.00 zespół podziękował przybyłej publiczności za świetną zabawę i wsparcie przy śpiewaniu tekstów.

 
Organizatorzy ze swej strony dziękują wszystkim sponsorom dzięki wsparciu, których ta impreza mogła się odbyć, a także zapraszają wszystkich na kolejne spotkania z cyklu: „ Piątek w mieście Nowa Dęba”.

Tomasz Zieliński


Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS