Informator

• 2011-04-11

Drugie miejsce zawodniczki MKS Stal Nowa Dęba w Biegu Pamięci dla upamiętnienia ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Start do biegu
Medal i Puchar za II miejsce w klasyfikacji Generalnej Kobiet
Medal i Puchar za II miejsce w...
Zawodniczka MKS Stal Nowa Dęba zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i pierwsze wśród juniorek do lat 19 w I Biegu Pamięci poświęconym pamięci ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
W dniu 9 kwietnia odbył się w Warszawie I Bieg Pamięci zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Warszawy i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Bieg, w którym wystartowało blisko 200 zawodników, miał na celu uczczenie ofiar Katastrofy Smoleńskiej  a szczególnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego. W biegu na dystansie 5 km bardzo dobrze pobiegła 16-letnia zawodniczka MKS Stali Nowa Dęba Katarzyna Wojciechowska, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet a zarazem pierwsze wśród juniorek do 19 lat. Kasia przegrała jedynie z byłą wicemistrzynią Polski seniorek na dystansie 10 km, a obecnie czołową polską maratonką Renatą Kalińską z Warszawy. Impreza miała uroczysty charakter,a dekoracja zwycięzców biegu odbyła się w siedzibie PKOL.
Za 3 tygodnie zawodniczka wystartuje w eliminacjach do Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Biegach Górskich, które wyłonią 3 reprezentantki Polski na Mistrzostwa, które odbędą się 25 czerwca w Słowenii.