Informator

  • 2013-02-14

Rusza konkurs grantowy „Pracownia Talentów” Fundacji Tesco Dzieciom

     „Pracownia Talentów” ma formułę konkursu grantowego dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Mogą one zdobyć środki na realizację projektów ukierunkowanych na edukację pozaszkolną oraz rozwijanie pasji i talentów dzieci i młodzieży. Przewidziana pula nagród wynosi 250 tys. złotych i pozwoli na sfinansowanie około 50 projektów „Pracowni Talentów” w całym kraju.

 

Termin złożenia aplikacji upływa 7 marca 2013.

   „Pracownia Talentów” ma pomóc dofinansować zajęcia pozaszkolne dla młodych ludzi, organizowane przez placówki opiekuńczo-wychowawcze, kluby i domy kultury, kluby sportowe oraz organizacje działające w oparciu o założenia streetworkingu czy metodę harcerską.
– Chcemy, żeby „Pracownia Talentów” stała się programem, dzięki któremu lokalne, mniejsze organizacje pozarządowe, kluby czy inne placówki pomogą dzieciom i młodzieży rozwijać swoje pasje i uczyć się nowych, przydatnych kompetencji. To też odpowiedź na liczne prośby spływające do Fundacji, dotyczące możliwości wsparcia finansowego projektów społecznych w obszarze edukacji pozaszkolnej dzieci i młodzieży – mówi Beata Rożek, prezes Fundacji Tesco Dzieciom. Liczymy na to, że zaaplikują do nas ludzie realizujący fantastyczne projekty dla dzieciaków, a my dołożymy wszelkich starań, żeby sprawiedliwie wyłonić najciekawsze z nich. Pomogą w tym jasne kryteria oceny oraz ujednolicone formy aplikacji dla wszystkich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych.
   Granty, które można pozyskać w konkursie – od 3 tys. zł (projekt krótkoterminowy) do 7 tys. zł (projekt długoterminowy) – mają się przyczynić do wsparcia talentów młodych ludzi. Fotografia, gra na gitarze, koszykówka czy taniec to tylko kilka z szerokiej gamy pozaszkolnych aktywności. Na finansowanie mogą liczyć projekty będące odpowiedzią na indywidualne potrzeby dzieci i młodzieży. „Pracownia talentów” stawia na edukację na miarę potrzeb indywidualnych dzieciaków, ich społeczności lokalnych i wyzwań, przed jakimi przyjdzie im stanąć w przyszłości.
Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie formularza wniosku (dostępny na stronie internetowej Fundacji www.fundacjatesco.pl), oraz przesłanie go na wskazany adres e-mail. Termin złożenia aplikacji upływa 7 marca. Komisja konkursowa oceni wszystkie nadesłane aplikacje i przyzna środki na realizację tym, które otrzymają największą liczbę punktów. Laureatów konkursu poznamy początku kwietnia 2013.

 

RL/MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS